Aktualności

Przegląd rynku biurowego w Trójmieście.

administrator

RYNEK BIUROWY 2020 ROK

Można to nazwać trójmiejskim fenomenem. Nikt nie spodziewał się, że w takim tempie nowe powierzchnie biurowe będą wchłaniane przez najemców. Niemal wszystko, co pojawi się na Trójmiejskim rynku biurowym zostaje albo zarezerwowane lub wynajęte. Pierwsze półrocze z wynikiem 17 400 metrów kwadratowych na rynku podażowych równoważyło się z popytem na 16 300 metrów kwadratowych. Największe inwestycje to biurowiec Heweliusz z 10 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni biurowej, Garnizon, biurowiec Hiro 5 tysięcy metrów kwadratowych i w Gdańsku Kokoszkach biurowiec Office Park z powierzchnią 2, 4 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Do końca roku przewiduje się pozyskanie około 50 tysięcy metrów kwadratowych nowej powierzchni biurowej. Tym samym Trójmiasto utrzymuje trzecie miejsce po Krakowie i Wrocławiu. Oba pierwsze regiony szczycą się ponad milionowymi powierzchniami biurowymi. Trójmiasto zamyka się powierzchnią biurową około 800 tysięcy metrów kwadratowych. Kiedy pęknie ten spodziewany milion nikt nie potrafi powiedzieć. Jednak przy tak dużej chłonności może to być już 2021 rok.

Więcej

Ochrona danych osobowych wg RODO.

administrator 13 March 2020

RODO – Informacje

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO„), niniejszym realizuję obowiązek informacyjny wynikający z artykułu 13 RODO. Treść obowiązku dostępna jest poniżej.

Więcej

Ogólnopolska baza miejscowych planów zagospodarowania.

administrator 12 March 2020

Rośnie zdecydowanie zainteresowanie zakupem gruntów rolnych, później przeznaczanych pod zabudowę mieszkaniową. Potencjalni nabywcy chcąc migrować z miast szukają dogodnych lokalizacji w ich najbliższym sąsiedztwie. Z reguły ich zainteresowaniem cieszą się grunty rolne, które są zdecydowanie tańsze przy zakupie oraz później do czasu ich przekształcenia również tańsze w opłatach gruntowych. Zakup wybranej działki a w konsekwencji przystąpienie do budowy to dwa elementy decydujące o sukcesie zaplanowanej inwestycji. Przestrzegam wszystkich przed kierowaniem się tylko ceną i lokalizacja. By w przyszłości nie mieć problemów z jej przekształceniem na budowlaną koniecznym jest przeprowadzenie prawnej analizy działki, którą zamierzamy kupić.

Więcej

Property News z Trójmiasta

administrator

Popularny portal, wszechstronnie poruszający tematykę związaną z rynkiem nieruchomości, jak: centra handlowe, biura, magazyny, hotele, mieszkania, architektura, inwestycje, prawo i inne. Dzięki regionizacji znajdziesz w nim najnowsze informacje dotyczące naszej Aglomeracji Trójmiejskiej: ZOBACZ

Więcej