PRZEGLĄD RYNKU MAGAZYNOWEGO TRÓJMIASTO.

Przejdź do listy wpisów

GDYNIA ZAUWAŻONA NA RYNKU MAGAZYNOWYM DOPIERO W 2019 ROKU.

Plany rozwojowe Gdyńskiego Portu, a szczególnie powrót do marzeń inż. Kwiatkowskiego o budowie Portu Zewnętrznego. Decyzja Panattoni Europe o budowie 45 000 metrów kwadratowych powierzchni parkowej to dwie połączone z sobą wspaniałe informacje dla rozwoju Gdyni.
Plany rozwojowe Gdyńskiego Portu przedstawiłem wcześniej w rozdziale „Nasza Gdynia i co dalej?”  pod tytułem „Gdyński Port ma poważne plany rozwojowe” z dnia 24.10.2018 r.
Dziś dowiadujemy się o rozpoczęciu przez Panattoni Europa pierwszego centrum dystrybucyjnego w okolicach Gdynia „Panattoni Park Tricity North”. Ta inwestycja powstanie w odległości 8 km od Bałtyckiego Terminala Kontenerowego (BCT-Gdynia), 10 km od Centrum Gdyni i Trójmiejskiej Obwodnicy. W tym miejscu powstanie 45 tys. metrów kwadratowych powierzchni parkowej spełniającej wymogi certyfikatu BREEAM. Rozpoczęcie budowy planowane jest na czerwiec 2019 roku.  Natomiast pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się w trzecim kwartale 2019 roku.  (czytaj więcej....)

RYNEK MAGAZYNOWY W TRÓJMIEŚCIE W 2018 ROKU.
Podobnie jak w branży rynku nieruchomości biurowych w Trójmieście, Gdańsk posiada największą powierzchnię magazynową i tu najwięcej buduje się magazynów oraz centrów logistycznych. Zacznę od największego Inwestora w tej branży Goodman Pomorskie Centrum Logistyczne, zlokalizowanego tuż obok Głębokowodnego Portu Kontenerowego w Gdańsku. Na 110 hektarowej działce powstaje nowoczesny kompleks magazynowy spełniający wszechstronne potrzeby dzisiejszych najemców. Składać się on będzie z czterech magazynów o całkowitej powierzchni 63 tysięcy metrów kwadratowych. Na dziś działa jeden o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum to położone jest w odległości 9 km od centrum Gdańska z dobrym dojazdem do Gdyni. Nowa infrastruktura drogowa dzięki drodze ekspresowej S6 i wjazdowi na autostradę A1, trójmiejską obwodnicę doskonale komunikuje magazyny z Portem oraz z Polską i Europą. Kolejnym potentatem magazynowym na Trójmiejskim Rynku jest 7R Logisite Gdańsk. Park 7R Logisite w Kowalach 5 (73 tys. metrów kwadratowych) i 6 (60 tys. metrów kwadratowych) koło Gdańska to kompleks logistyczny o całkowitej powierzchni rzędu 140 000 metrów kwadratowych. (czytaj więcej..)

ANALIZA RYNKU W SEKTORACH NIERUCHOMOŚCI MAGAZYNOWYCH I PRZEMYSŁOWYCH W POLSCE W 2018 ROKU.
Międzynarodowa firma doradczaSavillsw swoim ostatnim raporcie podała, że Polskie nieruchomości magazynowe i przemysłowe stają się coraz atrakcyjniejsze dla inwestorów zagranicznych. To efekt dynamicznego rozwoju rynku logistycznego na całym świecie. Polska doskonale wykorzystuje tą koniunkturę, a dynamika naszych inwestycji rośnie w tempie ca` 20% rocznie. Należy przypuszczać, że do końca tego roku wskaźnik transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych może osiągnąć kolejny rekord. To wszystko dzięki solidnym podstawom, na jakich opiera się polska gospodarka oraz dużemu zainteresowaniu najemców. Trochę historii; Ubiegły rok 2017 był kolejnym rokiem dynamicznego wzrostu obrotów w sektorach nieruchomości magazynowych i przemysłowych. Znane są już wyniki pierwszego półrocza roku 2018. Wartość transakcji w tych sektorach wyniosła blisko 338 mln euro.To kolejny sukces polskiej gospodarki. (czytaj więcej...)